/  2020/2021   /  Talenty literackie w Szkole Podstawowej nr 3

Talenty literackie w Szkole Podstawowej nr 3

W minionym tygodniu Jury konkursowe przy Liceum Ogólnokształcącym w Płońsku ogłosiło listę zwycięzców ,,Henryków”. Jest to przedsięwzięcie organizowane w związku z rocznicą śmierci pisarza, patrona średniej szkoły- Henryka Sienkiewicza.

Konkurs miał charakter otwarty i wszyscy zainteresowani mogli wziąć
w nim udział. Naszą szkołę reprezentowała dość liczna grupa uczniów, o czym pisaliśmy wcześniej.

Gratulujemy zwycięzcom. W kategorii EPIKA II miejsce zajęła uczennica klasy 5a – Alicja Jatkowska, która napisała opowiadanie pt. Koronawirus, historia o jego przemianie”.Natomiast w kategorii LIRYKA- III miejsce zajęła uczennica klasy 8a – Katarzyna Drwięga z utworem
,,O papirusie zdrojowy”.

Kasia (fot.), zapytana przez nas o zainteresowania i inspiracje twórcze, odpowiedziała: Przelewanie myśli na papier to sposób, aby uciec przed szarością dnia codziennego. Patrząc na świat jedynie z perspektywy uczennicy, straciłabym niepowtarzalną okazję na wiele cennych obserwacji. Jako osoba pisząca wiersze, mam możliwość zauważania innego poziomu doświadczeń”.

Ala (fot.) pisze od dawna. Pisanie to Jej pasja. Uczennica przyznaje, że uwielbia J.K Rowling i jej sagę o Harrym Potterze. Z rodzimych twórców ceni Andrzeja Maleszkę, autora serii pt. „ Magiczne drzewo”. Ala podkreśla, iż „pisanie jest dla niej naprawdę czymś wspaniałym i jest ono odzwierciedleniem jej emocji i marzeń”.

Gratulujemy talentu! Czekamy na kolejne teksty.

Komisja humanistyczna