/  2010-2011   /  Tablice interaktywne w SP 3 w Płońsku

Tablice interaktywne w SP 3 w Płońsku

W związku z rozwojem nowoczesnych metod nauczania, stosowania  technologii komputerowej i informacyjnej oraz konieczności realizowania na najwyższym poziomie treści zawartych w nowej podstawie programowej, niezbędne jest sięganie po najnowsze rozwiązania i środki dydaktyczne. Szkoła posiada już jedną tablicę interaktywną, którą otrzymaliśmy w ramach projektu  „N@uka – dobry sposób na lepszą przyszłość” i jest ona w większości wykorzystywana przez nauczycieli uczących w klasach IV – VI, widzieliśmy potrzebę zakupu takiej pomocy również dla klas I – III. W związku z tym dyrektor  szkoły zwrócił się z prośbą do Rady Rodziców o ufundowanie uczniom kształcenia zintegrowanego tablicy interaktywnej. Rodzice widząc taką potrzebę, również tym razem poparli działania szkoły w kierunku rozwoju nowoczesnego zaplecza i stworzenia dzieciom lepszych warunków nauki. Tablica interaktywna została zainstalowana podczas ferii zimowych w odnowionej sali klasy integracyjnej (wymiana podłogi i położenie nowej wykładziny oraz zakup ławek i krzeseł).Na co dzień pracować na niej będą wszyscy uczniowie kształcenia zintegrowanego. W związku z zakupem nowoczesnego sprzętu część nauczycieli została przygotowana do korzystania z tablicy. Zaplanowano również szkolenie całej Rady Pedagogicznej dotyczące technologii informacyjno – komunikacyjnych oraz wykorzystania tablicy interaktywnej w nauczaniu różnych przedmiotów.W maju tego roku, zgodnie z planem nadzoru dyrektora szkoły, będą miały miejsce dwie lekcje otwarte pod kątem wykorzystania w pracy  nowoczesnych metod i technik. Jedna lekcja przeznaczona będzie dla nauczycieli kształcenia zintegrowanego, druga natomiast dla nauczycieli zespołu humanistycznego.
Mamy nadzieję, iż podjęte starania w zasadniczy sposób podwyższą jakość pracy szkoły i przyniosą oczekiwane efekty dydaktyczno -wychowawcze.