/  2015-2016   /  Szlachetne Serca dla Szlachetnej Paczki

Szlachetne Serca dla Szlachetnej Paczki

Pod takim hasłem Szkoła Podstawowa nr 3 im. S. Wyspiańskiego w Płońsku włączyła się do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA organizowanej przez Stowarzyszenie WIOSNA, na czele której stoi ks. J. Stryczek. SZLACHETNA PACZKA pomaga potrzebującym od 15 lat. Społeczność szkolna płońskiej Trójki pomogła po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. W ramach akcji została zorganizowana zbiórka artykułów spożywczych oraz kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Za pieniądze zebrane podczas sprzedaży bombek i świątecznych stroików zakupiono produkty wskazane przez potrzebującą rodzinę, wśród których znalazła się m.in. odzież zimowa, pościel, radio oraz książki. Darczyńcy przekazali także rower stacjonarny do ćwiczeń, z którego korzystać będzie niepełnosprawna osoba. Wzruszona rodzina, która otrzymała świąteczną pomoc przekazała za pośrednictwem wolontariusza serdeczne podziękowania: „Bardzo cieszymy się, że są jeszcze ludzie, którzy niosą innym pomoc. Jedyne co teraz możemy powiedzieć to duże i prosto z serca DZIĘKUJEMY”. Wolontariusz, który opiekował się rodziną przesłał również kilka słów od siebie:

„Serdecznie dziękuję za wspaniałą paczkę przygotowaną rodzinie. Cieszę się, że to właśnie mnie przytrafili się tacy darczyńcy. Dziękuję za łatwość w kontakcie, zaangażowanie, a także poświęcony czas w realizacji paczki. Wyobrażam sobie, że poświęcili Państwo mnóstwo czasu, aby przygotować taki prezent. Bardzo dziękuję”.

SZLACHETNA PACZKA łączy ludzi zgodnie z ideałem   „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. XV edycja to 612 rejonów, w których ponad 10 500 wolontariuszy spotkało się z ponad 20 770 rodzinami. Paczki dla nich przygotowało ponad 700 000 darczyńców.

Dziękujemy, że byliście razem z nami.