/  2016-2017   /  Szkolny tydzień matematyki w SP3

Szkolny tydzień matematyki w SP3

Matematyka jest wszędzie. Tak ten świat jest urządzony, że bez niej ani rusz!

Matematyka jest wszędzie: w liściach drzew i w kłosach zbóż…

Matematyka jest wszędzie! Tak już jest i nadal będzie!”

W dniach 8-14 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 3 trwał Szkolny Tydzień Matematyki. Uczniowie każdego dnia zmagali się z innymi problemami matematycznymi. Wielką zabawę z Królową Nauk rozpoczęło rozwijające wyobraźnię przestrzenną UKŁADANIE TANGRAMÓW. Kolejnego, uczniowie klas 0-3, z uśmiechem na twarzach tworzyli ŚMIESZNE CYFERKI. Starsi uczniowie udali się w MATEMATYCZNE WĘDRÓWKI Z PATRONEM. Wykazali się wiedzą na temat historii szkoły oraz życia i twórczości wybitnego Polaka Stanisława Wyspiańskiego. Klasy IV oprócz wiedzy matematycznej wykazały się sprytem i sprawnością fizyczną. W duchu sportowej rywalizacji uczestniczyły w KONKURSIE MATEMATYCZNO-SPORTOWYM. Najstarsi uczniowie szkoły wkroczyli w FASCYNUJĄCY ŚWIAT WACŁAWA SIERPIŃSKIEGO, wybitnego polskiego matematyka. Poznali jego olbrzymi dorobek naukowy, w szczególności DYWAN SIERPIŃSKIEGO, który własnoręcznie rysowali z wielkim zaangażowaniem. Przygoda z matematyką dostarczyła wszystkim wiele radości, a zaangażowanie uczniów w realizację zadań świadczy o tym, że nasi uczniowie lubią ten przedmiot.