/  2007-2008   /  Szkolny Konkurs Wiedzy Profilaktycznej

Szkolny Konkurs Wiedzy Profilaktycznej

W konkursie brały udział trzyosobowe drużyny – wybrani przez wychowawców przedstawiciele poszczególnych klas  IV-VI.
Tematyka konkursu obejmowała: problematykę uzależnień, zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa, wiedzy z zakresu komunikacji.
Konkurs prowadziła pedagog Anna Żabowska, która przygotowała go we współpracy z panią Beatą Dobrzyńską.
Do realizacji tego zadania włączyły się również nauczycielki religii, Panie: Aldona Gutowska i Monika Mączyńska, które przygotowały pytania do części I konkursu.
W jury zasiadały: Pani dyrektor Marzanna Szacherska, Pani Elwira Konopka – kierownik Punktu Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie, Pani Beata Dobrzyńska – kierownik świetlicy szkolnej, Pani Zofia Lewandowska – koordynator programu ,,Szkoła promująca zdrowie”, oraz Pani Agnieszka Zaborowska- nauczyciel świetlicy.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach i składał się z trzech części.
W pierwszym etapie, który składał się z dwóch części uczniowie odpowiadali na zadane pytania, które były punktowane po 1 punkcie oraz pytania punktowane po 2 punkty (w części drugiej). Zespoły wybierały pytania losowo.
Do drugiego etapu, który stanowił III część konkursu przeszły po dwa zespoły z każdego poziomu klasowego.
Cześć III to umiejętności praktyczne, krzyżówka, kalambury i pytania otwarte, które były punktowane po 3 punkty. Maksymalna ilość punktów jaką mogła uzyskać drużyna to 23p.
W konkursie zwyciężyły klasy: IVa, Va i VI b.
Zwycięskie drużyny z każdego poziomu klasowego otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy uczestnictwa w Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktycznej ,,ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”.