/  2012-2013   /  Szkolny konkurs recytatorski „Mistrz recytacji i humoru”

Szkolny konkurs recytatorski „Mistrz recytacji i humoru”

W czwartek 21 marca 2013r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbył się Konkurs Recytatorski. O tytuł Mistrza Recytacji i Humoru walczyło 13 uczniów z klas 4 – 6. Wszyscy uczestnicy recytowali wiersze Juliana Tuwima, bowiem rok 2013 został ogłoszony rokiem tego poety. Mogliśmy usłyszeć „Ptasie radio”, „Lokomotywę”, „Spóźnionego słowika”, „W aeroplanie” czy „O panu Tralalińskim”. Spośród zaprezentowanych wierszy komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Julia Skonieczna z kl. 6a ( „Lokomotywa”)

II miejsce – Barbara Akpang z kl. 6e ( „Spóźniony słowik”)

III miejsce – Alicja Liberadzka  z kl. 4c ( „Ptasie radio”)

Wyróżniono Tadeusza Partykę z kl. 5d („Spóźniony słowik”) oraz Annę Gierkowską z kl. 4b („Ptasie radio”). Nagrodę Publiczności otrzymała Alicja Liberadzka z kl. 4c. W piątek 22 marca 2013r. Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku zorganizowała konkurs, w którym uczniowie ze szkół powiatu płońskiego recytowali poezję Tuwima. W konkursie wzięło udział 40 uczestników. Naszą szkołę reprezentowały Anna Gierkowska z kl. 4b oraz Aleksandra Bartkowska z kl. 6e.

Uczennica klasy czwartej zaprezentowała wiersz „Ptasie radio”, zaś szóstoklasistka  – „W aeroplanie”.

Aleksandra Bartkowska zajęła II miejsce, zaś Ania Gierkowska zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy!