/  2006-2007   /  Święto szkoły

Święto szkoły

Dnia 2 czerwca 2007r. odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z jubileuszem 40 – lecia działalności placówki w budynku przy ul. Płockiej 60 oraz Rokiem Stanisława Wyspiańskiego – patrona szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się przemarszem ul. Płocką do Kościoła Św. Michała Archanioła. Korowód prowadziła  Młodzieżowa Orkiestra Dęta, za którą szli dyrekcja, nauczyciele, absolwenci szkoły, zaproszeni goście, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice.

Msza Św. zainaugurowała uroczystości związane z jubileuszem szkoły. Uczestniczyły w niej również władze miasta w osobach: Burmistrz Miasta pan Andrzej Pietrasik, Wiceburmistrz pani Teresa Kozera, Wójt Gminy Płońsk pan Aleksander Jarosławski oraz sponsorzy i przyjaciele szkoły.

Po odprawionej Mszy Św. korowód przeszedł Placem 15 – Sierpnia, ul. Zduńską i Płocką. Dalsza część uroczystości odbywała się na boisku szkolnym, gdzie ustawiona była scena oraz stoiska przygotowane przez poszczególne klasy.

Część oficjalną rozpoczęła pani Dyrektor swoim przemówieniem. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy wręczyli na ręce pani Teodozji Gorlewskiej przeznaczone dla szkoły upominki. Podniosłym momentem było złożenie kwiatów przez delegację uczniów pod popiersiem patrona Stanisława Wyspiańskiego.

W dalszej części nastąpiło podsumowanie Powiatowych Konkursów Ortograficznych klas III i V. Wręczenia nagród laureatom dokonał Burmistrz Miasta pan Andrzej Pietrasik oraz sponsorzy: dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Płońsku pani Bożena Kaliściak i prezes Banku Spółdzielczego w Płońsku pani Teresa Kudlicka.

Kolejnym punktem obchodów było podsumowanie zorganizowanego przez naszą szkołę w ramach ogólnopolskiego projektu „Mistrz Wyspiański i ja” Międzywojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Portret dziecka”. Sponsorem nagród był Burmistrz Miasta pan Andrzej Pietrasik, a wręczenia dokonali prezes Stowarzyszenia twórców Ziemi Płońskiej ART – PŁONA pan Sławomir Zembrzuski oraz przewodniczący komisji konkursowej artysta plastyk pan Wilhelm Nowak.

W dalszej części nasi uczniowie zaprezentowali inscenizację pt. „Historia i pan Wyspiański”, w której znalazły odzwierciedlenie ważne wydarzenia z przeszłości szkoły i jej patrona.

Następnie goście obejrzeli wystawę pt. „Historia zamknięta w fotografii”. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyła się również wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac dzieci w konkursie plastycznym „Portret dziecka”.

Po części oficjalnej poszczególne zespoły prezentowały na scenie swoje talenty wokalne i taneczne. Kolejnymi atrakcjami, jakie czekały na wszystkich zgromadzonych były rozstawione wokół sceny różnorodne stoiska, przygotowane przez uczniów każdej klasy. Można było spróbować przeróżnych smakołyków przyrządzonych przez dzieci, wziąć udział w loterii fantowej, obejrzeć zwierzęta, figurki z masy solnej, wykonać własnoręcznie biżuterię, zapoznać się ze sztuką orgiami. Na uczestników tej wyjątkowej imprezy czekała także wojskowa grochówka. Wszystkiego było pod dostatkiem, humory dopisywały, nawet pomimo niesprzyjającej pogody.

W związku z jubileuszowymi obchodami nasza szkoła wydała okolicznościowy Biuletyn.