/  2016-2017   /  Święto Michała Archanioła

Święto Michała Archanioła

W sobotę 24 września, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach XI Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła organizowanych przez Urząd Miasta i Miejskie Centrum Kultury w Płońsku. Uroczystą część artystyczną, odbywającą się na dziedzińcu Urzędu Miasta, rozpoczął burmistrz miasta pan Andrzej Pietrasik, który w krótkim przemówieniu powitał przybyłych Płońszczan.  Święty Michał Archanioł to niezwykły patron, to najważniejszy, najpotężniejszy z aniołów – Książę Aniołów. Został obdarzony przez Boga szczególnym zaufaniem oraz kluczami do bram nieba. I dla niego właśnie dzieci z naszej szkoły zaprezentowały piękny program artystyczny – żywiołowe tańce zespołu „Gracja” z klasy IIIa „Bailando” i „Pasodoble”. Chór szkolny natomiast zaśpiewał piosenki z repertuaru znanego zespołu „Arka Noego”  takie jak: „Nie boję się”, „Nie lękaj się”, „Na drugi brzeg” i „Niedziela”. Nowością i zarazem ciekawostką był występ uczniów z klasy IVd i Ia, którzy przedstawili utwór „Krakowiak” na instrumentach perkusyjnych bum-bum-rurkach. Całość występu dopełniły dziewczynki ubrane w stroje anielskie, które rozdawały własnoręcznie wykonane aniołki z cytatami nawiązującymi do walki dobra ze złem zgodnie z zadaniami, jakie ma Michał Archanioł. Wspaniały i zarazem wzruszający występ naszych uczniów został nagrodzony gromkimi brawami przez zgromadzoną publiczność. Jesteśmy pod dobrymi skrzydłami Michała Archanioła.