/  2014-2015   /  Święto Flagi Narodowej

Święto Flagi Narodowej

W środę 30 kwietnia obchody majowych świąt rozpoczęła uroczystość z okazji Święta Flagi Narodowej.  W uroczystości udział wzięli m.in. Senator RP Jan Maria Jackowski, Wiceburmistrz Teresa Kozera,  Starosta Powiatu Płońskiego Andrzej Stolpa, Radni Rady Miejskiej i Powiatowej, uczniowie płońskich i powiatowych szkół wraz z nauczycielami, pracownicy Urzędu Miejskiego oraz mieszkańcy Płońska. Burmistrz Andrzej Pietrasik dokonał uroczystego wciągnięcia flagi na maszt przed Urzędem Miejskim. W rękach uczniów naszej szkoły powiewały biało- czerwone flagi własnoręcznie wykonane na zajęciach plastycznych. Symbole narodowe powinny  wzbudzać dumę dzieci z tego, że są Polakami  i tak też się było, gdyż uczniowie z dumą prezentowali mieszkańcom Płońska swoje chorągiewki. Taka forma uczczenia świąt państwowych to ważny element wychowania patriotycznego i kształtowania tożsamości narodowej  małych Polaków.