/  2014-2015   /  Święto Dziękczynienia

Święto Dziękczynienia

26 listopada uczniowie klasy Ib poznali ciekawe listopadowe święto obchodzone w USA „The Thanksgiving Day” (Święto Dziękczynienia). Historię święta przybliżyły panie Maria Stradomska, Agnieszka Tomaszewska i Agnieszka Sabalska. Dzieci przygotowały wcześniej makietę wioski indiańskiej z tipi i zwierzętami występującymi w Ameryce Północnej. Każdy uczeń był przebrany za mieszkańca Ameryki: Indianina, kowboja, cheerleaderkę. Uczniowie obejrzeli fragment filmu “Był sobie człowiek – Ameryka”. Pani Agnieszka Tomaszewska podczas lekcji języka angielskiego przedstawiła prezentację multimedialną ukazującą korzenie tego święta. Dzieci poznały nazwy potraw podawanych tego dnia w każdym Amerykańskim domu, sposoby spędzania czasu z rodziną i powody „dziękczynienia”. Następnie uczniowie zaprezentowali taniec do piosenki „Winnetou”. Oczywiście nie zabrakło pysznego ciasta dyniowego i popcornu.

Impreza dostarczyła dzieciom wiele radości i pozytywnych wrażeń, wzbogaciła też ich wiedzę o Stanach Zjednoczonych. Dzięki zaangażowaniu i współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców Dzień Amerykański był naprawdę udany i wszyscy dobrze się bawiliśmy.