Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2009-2010   /  Światowy Dzień Oszczędzania

Światowy Dzień Oszczędzania

Szkolna Kasa Oszczędności działająca przy naszej szkole włączyła się w obchody przypadającej w dniu 31 października 80-tej rocznicy Światowego Dnia Oszczędzania. Nawiązując do tej rocznicy w dniu 30 października odbyło się spotkanie uczniów klas piątych z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Płońsku. Zaproszeni goście zapoznali uczniów z podstawowymi pojęciami z zakresu bankowości. Atrakcją dla dzieci był quiz dotyczący omawianych zagadnień oraz obliczeń pieniężnych. Ponadto w trakcie spotkania rozstrzygnięto szkolny konkurs SKO pt. „Dlaczego warto oszczędzać?”. W klasach I-III konkurs przyjął formę plastyczną, zaś w klasach IV-VI formę literacką.

Wyniki konkursu:

Klasy I-III

I miejsce: Paulina Śladowska kl. IIIa

Wyróżnienia: Julia Skonieczna kl. IIIa, Karolina Nowalińska kl. IIIb

Klasy IV-VI

I miejsce: Joanna Brudzikowska kl. IVc, Damian Kubiak kl. Vd

Wyróżnienia: Natalia Mysiakowska kl. Va, Klaudia Łuniewska kl. Va, Angelika Żelasko kl. Vd