Warning: PHP Startup: Second argument has to be between 1 and the number of elements in the array in /autoinstalator/wordpressplus1/index.php on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /autoinstalator/wordpressplus1/index.php on line 3
Stanisław Wyspiański – patron, który inspiruje… – SP3 Płońsk
Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2019-2020   /  Stanisław Wyspiański – patron, który inspiruje…

Stanisław Wyspiański – patron, który inspiruje…

15 stycznia jest ważną datą dla społeczności naszej szkoły. Tego dnia, 1869 roku w Krakowie, urodził się człowiek wielu talentów, nieoceniony dramaturg, poeta, malarz, architekt, grafik, a dla nas po prostu patron, Stanisław Wyspiański. Postać ta odgrywa bardzo ważną rolę w życiu społeczności szkolnej, gdyż od 21 czerwca 1969 płońska „Trójka” nosi jego imię. A mieć takiego patrona, nazywanego niekiedy „czwartym wieszczem”, to nie lada obowiązek. Dlatego też uczniowie klas IV-VIII w ramach działań promujących 75-lecie istnienia szkoły oraz z okazji rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego, stworzyli albumy przedstawiające życie i twórczość tego wielkiego twórcy. Kreatywność prac uczniowskich zaskoczyła nawet nauczycieli języka polskiego oraz zainspirowała do dalszych, ciekawych projektów. Dzieci, dzięki takim przedsięwzięciom mogły wykazać się pomysłowością, umiejętnością pracy z tekstem, a także samodzielnością zagłębienia się w biografię naszego patrona, z którego utworami spotkają się już w szkole ponadpodstawowej. Wystawę albumów można oglądać przez kilka dni na 3 piętrze naszej szkoły. Wszystkich serdecznie zapraszamy do podziwiana prac!

Post a Comment