/  2009-2010   /  „Sprzątanie świata” w naszej szkole

„Sprzątanie świata” w naszej szkole

Jak co roku nasza społeczność szkolna włączyła się w Ogólnoświatową Akcję „Sprzątania Świata”. W tym roku ideą przewodnią było zwrócenie uwagi na stan naszych lasów. Hasło „Ziemia w Twoich rękach” i plakaty przygotowane przez uczniów zawisły przy wejściu do szkoły i w szkole. Koło ekologiczne przygotowało ulotki z informacją o tej akcji dla każdego wychowawcy. Sprzątaliśmy teren przy szkole, Ogródek Jordanowski i jak co roku przy współpracy z Nadleśnictwem Płońsk liczna grupa uczniów z klas VIB, VID, IVD i IVC pod opieką wychowawców wyjechała na sprzątanie lasu w Leśnictwie Kuchary. Likwidowaliśmy dzikie wysypiska i jak co roku dziwiliśmy się, że ludzie wyrzucają do lasu bardzo różne przedmioty (opony, lodówki, worki śmieci) i w tak dużych ilościach  Po sprzątaniu zostaliśmy zaproszeni przez Pana leśniczego na ognisko i lekcję przyrody.