/  2016-2017   /  Sprzątanie Świata

Sprzątanie Świata

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie Świata – Polska 2016”. Hasło tegorocznej edycji, ogłoszone przez Fundację „Nasza Ziemia”, brzmiało „Podaj dalej … drugie życie odpadów”. O całym wydarzeniu, zarówno uczniom, jak i rodzicom, przypominała gazetka umieszczona w wejściu do naszej szkoły. Początek tygodnia rozpoczęto czynnym udziałem w tej znanej na całym świecie akcji. Każda klasa zainicjowała jakieś działanie, aby pomóc planecie Ziemi. Zbierano śmieci w lesie, w Kucharach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych z przyrody oraz w lekcji w izbie leśnej. Ci, którzy zostali w szkole nie próżnowali. Pani z biblioteki zapraszała do swojego „królestwa”, aby zachęcić do czytania literatury o tematyce ekologicznej. Nauczyciele przyrody i wychowawcy prowadzili pogadanki na tematy związane z ochroną środowiska. Oglądano filmy o tematyce, jak dbać o planetę. Zaopatrzone w worki i rękawiczki dzieci wyruszyły na dokładne sprzątanie terenu wokół szkoły, parku nad Płonką, okolic parku im. Druha Czesława Markiewicza oraz pobliskiego cmentarza. Pogoda dopisała, a dobre humory nie opuściły tych, którzy oczyścili wyznaczone tereny ze śmieci. W sumie udało się zebrać kilka worków papieru, szkła, plastiku oraz trochę metalu. Szanujmy otaczającą nas przyrodę. Włączajmy się w takie przedsięwzięcia, bo każdy, duży czy mały, lubi pracować i odpoczywać w czystym otoczeniu.