/  2009-2010   /  Spotkanie z misjonarzem

Spotkanie z misjonarzem

„Chcemy uwrażliwiać serca najmłodszych na potrzeby dalekich rówieśników. Pragniemy, żeby również dzięki dzieciom światła nadziei dotarło do wszystkich zakątków ziemi, gdzie miliony jej małych mieszkańców wciąż czekają na Ewangelię; gdzie panuje głód, wojny i wszelka inna niesprawiedliwość. Zaangażowanie dzieci w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci – pozwala im samym wzrastać w wierze i czyni radosnymi uczniami Jezusa”. Jan Paweł II.
W dniu 19 października gościliśmy w naszej szkole księdza Grzegorza Mierzejewskiego wieloletniego misjonarza peruwiańskiej Amazonii, obecnie diecezjalnego duszpasterza do spraw misji. Ksiądz Grzegorz Mierzejewski starał się otworzyć nasze serca, oczy i uszy na konieczność  wspierania misji Kościoła. Wyjaśnił dzieciom, że każdy ochrzczony jest misjonarzem i musi dzielić się darem wiary z innymi. Uczniowie mogli zobaczyć prezentację multimedialną o ciężkiej pracy na misjach w Afryce, a także o misjach w Amazońskiej dżungli. Niesamowitą frajdą dla dzieci było przebranie ich przez misjonarza w oryginalne stroje peruwiańskich Indian, które ks. Grzegorz przywiózł z Amazonii. Uczniowie mieli także możliwość zagrania na indiańskich instrumentach wykonanych z drzewa bambusowego, trzciny naśladujących odgłosy śmiech ludzkiego, płaczu, czy deszczu. Nauczyliśmy się też peruwiańskiego pozdrowienia : Buenos dias  amigos. Nasi uczniowie zrozumieli, że ich misja dopiero się rozpoczyna i w jej służbie muszą zaangażować swoje dziecięce siły. Dobrze, że na swej drodze możemy spotkać takich ludzi jak ks. Grzegorz Mierzejewski, którzy z głębi serca słyszą wołanie o pomoc płynące od ludzkości i pozostawiają wszystko dla Chrystusa przekazując ludziom wiarę, nadzieję i miłość.