a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Spotkanie młodych twórców „SP 3 dla Niepodległej”

Spotkanie młodych twórców „SP 3 dla Niepodległej”

Nasza szkoła już od 10 lat jest organizatorem plenerów malarskich. Jest to już swego rodzaju tradycja.

Temat tegorocznego pleneru nawiązywał do najważniejszego wydarzenia w naszym kraju – obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też odbył się w przepięknej scenerii dworku Sienkiewiczowskiego. Oprawę warsztatów uświetniła Jednostka Strzelecka 1006 z Płońska. Odwiedziła nas także pani Katarzyna Rólka, która zaprezentowała swoją twórczość oraz służyła cennymi radami młodym uczestnikom pleneru.

Ideą autorów prac było jak najlepsze uczczenie tego wydarzenia. Odzyskanie Niepodległości to temat, z którego należy się cieszyć i te pozytywne emocje zawarli młodzi artyści w swoich „dziełach”. Zwieńczeniem pracy twórczej uczniów będzie wystawa prac w Izbie Pamięci w naszej szkole, na którą serdecznie zapraszamy. Zobaczycie, jakie ciekawe prace powstały tym razem.