/  2012-2013   /  Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu 26 października 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klas pierwszych. Na tę ważną uroczystość przybyli  goście: wiceburmistrz Miasta Płońska pani Teresa Kozera, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miasta pani Katarzyna Mikołajewska, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Płońsku, ksiądz kanonik Edmund Makowski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Klimczewska oraz nauczycielki z płońskich przedszkoli i zerówek. Po powitaniu gości i odśpiewaniu hymnów, pierwszoklasiści wysłuchali skierowanych do nich życzeń – samych sukcesów w szkole – od dyrektor szkoły pani Teodozji Gorlewskiej oraz zaproszonych gości. Ważnym momentem uroczystości było złożenie przez uczniów  ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie. Dzieci otrzymały również z rąk wicedyrektora szkoły pani Ewy Kiragi – swój pierwszy dokument – legitymacje szkolne. Przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Płońsku zachęcał dzieci do oszczędzania i przekazał książeczki SKO z pierwszym symbolicznym wkładem. Koleżanka z klasy VI, Barbara Akpang, ciepło powitała pierwszaków i zapewniła ich o życzliwości  starszych kolegów. Podczas  części artystycznej dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Następnie przedstawiciele klas odczytali list skierowany do rodziców. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowych zdjęć oraz rozdaniem w klasach upominków ufundowanych przez Radę Rodziców i książeczek SKO.