/  2010-2011   /  Ślubowanie klas pierwszych

Ślubowanie klas pierwszych

Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę się uczył w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę się starał być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom

Ślubujemy!”

Tak uczniowie klas pierwszych ze wzruszeniem ślubowali być dobrymi Polakami i uczniami. Ślubowanie odbyło się  w obecności Dyrekcji Szkoły, Burmistrza Miasta Płońsk- p. Andrzeja Pietrasika, Prezesa Banku Spółdzielczego – p. Teresy Kudlickiej, przedstawicieli Rady Rodziców, rodziców, wychowawców przedszkoli i oddziałów rocznego przygotowania przedszkolnego, a także przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Niezwykle ważnym i podniosłym momentem było pasowanie dzieci na uczniów klasy pierwszej. Było to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci , ale również dla ich rodziców. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczął się występ artystyczny pierwszaków. Uczniowie zaprezentowali wiersze i piosenki .
Na zakończenie uroczystości wychowawcy klas wręczyli uczniom ich pierwszy ważny dokument-legitymacje szkolne. Każdy uczeń otrzymał książeczkę SKO z symbolicznym wkładem 10zł, a także kredki i słodycze.