/  2015-2016   /  Samorządowy Konkurs Wiedzy o Płońsku.

Samorządowy Konkurs Wiedzy o Płońsku.

W dniu 14 grudnia 2015 roku odbył się miejski etap Samorządowego Konkursu Wiedzy o Płońsku,  którego organizatorem jest Samorząd Miasta Płońsk i Burmistrz Miasta pan Andrzej Pietrasik. Biorą w nim udział miejskie szkoły podstawowe i gimnazja. To trudny konkurs, wymagający wiedzy z zakresu historii Płońska, działalności Samorządu Miejskiego i Płońska współczesnego. Rywalizacja odbywała się w kategorii trzyosobowych drużyn z każdej szkoły oraz w kategorii indywidualnej. Tegoroczny konkurs zakończył się sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Zespół uczennic klasy VI d w składzie: Julia Rogowska, Zuzanna Mańk i Wiktoria Widulińska zajął  I miejsce, wygrywając dla szkoły  nagrodę w postaci  rzutnika multimedialnego. Również w rywalizacji indywidualnej płońska trójka była najlepsza. Pierwsze miejsce i smartfona zdobyła Zuzanna Mańk. Nagrody zwycięzcom wręczył  pan Andrzej Pietrasik. Kolejnym sukcesem Szkoły Podstawowej nr 3 jest zakwalifikowanie się do II etapu rejonowego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów”. Dwóch uczniów – z klasy VIc Julia Kornatowska i z klasy VId Radosław Dąbkowski wezmą udział w dalszych zmaganiach. Etap wojewódzki odbędzie się w marcu 2016r. Udział w tym konkursie wymaga od uczniów szerokiej wiedzy z zakresu historii Polski i historii powszechnej w latach 1531 – 1683 oraz znajomości uzbrojenia z tego okresu. Należy podkreślić, iż  od kilku lat szkoła osiąga wysokie wyniki w tym konkursie. Dla przykładu w roku ubiegłym miała 2 laureatów  i 2 finalistów etapu wojewódzkiego. Do obu konkursów uczniów przygotowywała pani Grażyna Buczyńska – nauczyciel historii. Gratulujemy sukcesów uczniom i opiekunowi. Ich praca i zaangażowanie dało wspaniałe efekty.