/  2012-2013   /  Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne

W dniach 18 i 19 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku uczniowie wraz z nauczycielami i dyrekcją przeżywali czas przygotowania do świąt wielkanocnych. Po Mszy świętej przez dwa kolejne dni dzieci rozwijały zainteresowanie przesłaniem i orędziem Bożym. Harmonogram szkolnych rekolekcji był ciekawy i urozmaicony. Dzieci wykonywały prace plastyczne, obejrzały przedstawienie misyjne przygotowane przez panie katechetki, uczestniczyły w Maratonie Biblijnym. Niecodziennym wydarzeniem było spotkanie z siostrami zakonnymi: Pauliną, Klarą i Dominiką, które przybyły do szkoły z Niepokalanowa. Podczas spotkań z uczniami siostry z wielkim entuzjazmem, ciepłem i miłością opowiadały o swojej posłudze, przedstawiły dzieciom prezentację o miesięczniku „Rycerzyk Niepokalanej” oraz Świętej Katarzynie Laboure. Przy akompaniamencie gitary nauczyły dzieci wesołych piosenek religijnych. Na zakończenie spotkania młodsi uczniowie układali puzzle,  natomiast starsi uczestniczyli w quizie. Zarówno dzieci jak i nauczyciele wyszli ze spotkania bardzo zadowoleni, wyrażając swoje podziękowania za głębokie i piękne przesłanie. Siostry z Niepokalanowa obdarowały każdego uczestnika spotkania cudownym medalikiem z wizerunkiem  Matki Bożej Niepokalanej.