/  2015-2016   /  Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

Staraliśmy się, by nasze szkolne rekolekcje wielkopostne były dla nas czasem przemiany i troski o dobro. Całą społecznością szkolną udaliśmy się na Eucharystię do Kościoła. Aktywnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Pod kierunkiem katechetów przygotowaliśmy oprawę liturgiczną. Czytaliśmy komentarze, modlitwę wiernych, nieśliśmy dary ofiarne. Całość naszych nabożeństw rekolekcyjnych ubogacił śpiew scholi parafialnej – „Gwiazdeczki Michała”. Warto sięgać do głębszych refleksji i czerpać wzorce z Wielkich Ludzi, aby w swoim życiu z radością wytrwale dążyć do celu trwając  w wierze, nadziei i miłości. Dlatego też obejrzeliśmy przedstawienie o Świętym Janie Pawle II zatytułowane: „Kawiarniane wspomnienia”. Podczas przedstawienia w naszej kawiarence gościliśmy przyjaciół Św. Jana Pawła II: Panią Halinę, koleżankę z którą Karol Wojtyła grywał w szkolnym teatrze, Panią Annę, która jako studentka uczestniczyła w wyprawach turystycznych organizowanych przez ks. Wojtyłę oraz Pana z Wadowic rodzinnego miasta Wojtyły – w rolę przyjaciół Papieża Polaka wcielili się uczniowie z klasy IVa. W szkolnym przedstawieniu zaprezentowali się także uczniowie kl. Vd z pełną humoru i śmiechu scenką góralską oraz chór szkolny. Dzięki pięknym i nastrojowym wspomnieniom, refleksyjnym tekstom, ale też pełnym humoru anegdotom opowiedzianym tonem swobodnym i żartobliwym przybliżyliśmy całej społeczności szkolnej Wielkiego Świętego naszych czasów – Jana Pawła II. Szef naszej szkolnej kawiarenki – ukłon w stronę szefa serwował tego dnia „papieskie kremówki” wraz ze słynnymi przesłaniami Świętego Jana Pawła II przygotowanymi na wiosennych kwiatkach.