/  2019-2020   /  Próbna ewakuacja

Próbna ewakuacja

Gdy w Twojej szkole pali się, niezwłocznie musisz ewakuować się

Dbając o bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi dnia  12 września 2019 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku  przeprowadzono próbną ewakuację. Po usłyszeniu sygnału alarmowego o godzinie 10 tej wszystkie osoby znajdujące się w budynku szkolnym, zachowując wytyczne zawarte w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bez paniki, przedostały się drogami ewakuacyjnymi do punktu zbiórki, którym było Boisko Wielofunkcyjne „Orlik”.

Czuwający nad całą akcją pan Piotr Matczak złożył meldunek. Działania na wypadek zagrożenia  przebiegały bez zastrzeżeń, wszystkie osoby opuściły budynek szkoły. Czas ewakuacji był bardzo krótki – 3minuty i 40 sekund. Pani dyrektor Teodozja Gorlewska podkreśliła, jak bardzo ważną rolę odgrywa szybkie i bezpieczne dotarcie do miejsca zbiórki oraz podziękowała za ewakuację.

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, panowie Paweł Rybicki, Piotr Zadrożny i Bogdan Czubiński, zwrócili uwagę na znakomity czas oraz sprawną organizację.

Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły                    z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Po zakończonym alarmie uczniowie wrócili na lekcje.