Image Alt

SP3 Płońsk

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Powiatowy Konkurs Recytatorski „Podchody patriotyczne”

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Podchody patriotyczne”

14 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Płońsku miała miejsce V edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego PODCHODY PATRIOTYCZNE. Organizatorem był ZS nr 2 w Płońsku.

Konkurs rozpoczął krótki recital w wykonaniu Pauliny Oporskiej, a recytatorskie zdolności
w duchu patriotycznym zaprezentowało 20 uczniów klas VII i VIII ze szkół podstawowych
i gimnazjów oraz 16 ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy konkursu byli oceniani przez Jury w składzie:
Bogumiła Siuda (ZS nr 2 Płońsk), Renata Grabowska (Biblioteka Pedagogiczna
w Płońsku) i Anna Goliasz (Starostwo Powiatowe w Płońsku)
.

Młodzież wykazała się umiejętnością interpretacji tekstów literackich, opanowaniem pamięciowym wierszy, poprawną dykcją i wysoką kulturą słowa. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy 7 i 8: Dawid Szczepański, którego opiekunem artystycznym była p. Katarzyna Stryjewska oraz Oliwia Domańska przygotowywana pod kierunkiem p. A. Dobrowolskiej.

W kategorii uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów pierwszą nagrodę otrzymał Dawid Szczepański (SP 3 Płońsk), drugą – Ilona Klonowska (PGP Płońsk), a trzecie miejsce – ex aequo – zajęły reprezentantki SP Sochocin: Zofia Mączyńska i Maja Kruszewska.

Gratulujemy!