/  2013-2014   /  Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

W czwartek 24 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Piosenki Angielskiej ,,MUST BE THE ENGLISH III”, który odbył się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Płońsku.

W tej edycji festiwalu po raz kolejny zastosowano podział na dwie grupy wiekowe: uczniowie klas I – III oraz klas IV – VI szkół podstawowych.

Sposób realizacji konkursu umożliwił uczniom wykazanie się kreatywnością, umiejętnością pracy w grupie oraz pozwolił na zaprezentowanie ich zdolności muzycznych, językowych i aktorskich.

Ocenie podlegały: muzykalność, walory głosowe, dykcja/poprawność językowa, dobór repertuaru, ruch sceniczny oraz ogólny wyraz artystyczny. Występy miały charakter indywidualny i grupowy.

W kategorii klas I – III – Zespoły

I miejsce zajął zespół z klasy 3d w składzie: Karolina Czarnecka, Oliwia Domańska, Weronika Jankowska, Maria Maraszek, Dominika Pachla oraz Aleksandra Zuba. Uczennice zaprezentowały piosenkę Katy Perry ,,Roar”.

W kategorii klas IV-VI Soliści – nasze uczennice Weronika Sadowska z kl.5c oraz Kinga Winczewska z kl.5a zdobyły egzekwo III miejsce. Weronika zaprezentowała zdolności wokalne w piosence Kelly Family ,,An Angel”, a Kinga w piosence ,,Carrie” zespołu Europe.