/  2008-2009   /  Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Mistrz Ortografii”

W dniu 12 lutego 2009 r. o godz. 9.45 odbył się w naszej szkole II etap Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla klas piątych. Przystąpiło do niego 12 najlepszych uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych, które odbyły się 21 listopada 2008 roku. Tekst dyktanda dotyczył bardzo ważnego i aktualnego tematu, jakim są prawa dziecka. Wystąpiły w nim wszystkie zasady, zarówno ortograficzne, jak i interpunkcyjne. Zwróciliśmy także uwagę na poprawne stosowanie akapitów.

Komisja Konkursowa wyłoniła 3 osoby, które zakwalifikowały się do III etapu. Są to Sylwia Wójciak Marta Mroczkowska z klasy Vb oraz Natalia Sychowicz uczennica klasy Va.

Tego dnia także uczniowie klas trzecich przystąpili do II międzyklasowego etapu VI edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Ortograficzne potyczki klas trzecich”. Do tego etapu przystąpiło 24 uczniów z klas trzecich. Uczniowie pisali tekst o wiewiórce i jej małych wiewiórczętach. Komisja konkursowa wyłoniła następujących finalistów: Joannę Brudzikowską uczennicę klasy IIIb, Rafała Kępczyńskiego z klasy IIIa oraz Kacpra Nowickiego z klasy IIId.

Zgodnie z regulaminem, w tym dniu, także uczniowie z 25 szkół powiatu płońskiego, które w tym roku zgłosiły się do konkursu, pisali dyktando i rozwiązywali zagadki ortograficzne.

Celem tych zmagań jest przede wszystkim rozwijanie i udoskonalanie umiejętności ortograficznych.