a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Płoński Festiwal Aktywności „SZKOŁY DLA NIEPODLEGŁEJ”

Płoński Festiwal Aktywności „SZKOŁY DLA NIEPODLEGŁEJ”

Aktywnie, zdrowo i na sportowo. W dniu dzisiejszym płońskie „Rutki” tętniły życiem, a to za sprawą uczniów szkół podstawowych, którzy licznie zgromadzili się na tym terenie. W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który już po raz czwarty jest obchodzony przez wszystkie państwa Unii Europejskiej, postanowiliśmy pokazać, że aktywność fizyczna nie jest obca młodym pokoleniom. Dominowały stroje w barwach narodowych. Festiwal Aktywności oficjalnie otworzył pan Burmistrz Miasta Andrzej Pietrasik, który objął to przedsięwzięcie swoim patronatem. Przecięcie wstęgi sygnalizowało początek imprezy. Biało-czerwony marszobieg rekreacyjny ścieżkami rowerowymi i spacerowymi robił wrażenie. Każdy uczestnik trzymał w dłoni balon. Następnie uczniowie wzięli udział we wspólnej zumbie i zajęciach fitness. Kolejną atrakcją były strefy sportowo-rekreacyjne. Można było odwiedzić miasteczko rowerowe, wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy, czy też zagrać w siatkówkę. Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy na terenie Ogródka Jordanowskiego. Wszyscy doskonale się bawili, nie zapominając o tym, że celebrujemy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nasz Festiwal ma inspirować do popularyzacji sportu na poziomie lokalnym i zachęcać do wszelkiej aktywności.