/  2016-2017   /  Płońska Trójka promuje zdrowie

Płońska Trójka promuje zdrowie

Przekazanie uczniom wiedzy o zdrowiu, ukształtowanie ich postaw wobec zdrowia, utrwalanie odpowiednich nawyków, umiejętności i sprawności służących zdrowiu – to główne zadania, jakie stawia sobie nasza szkoła. W realizacji zadań uczestniczą wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele. W lutym i marcu wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii „Lekki tornister”. Akcja skierowana jest do rodziców, nauczycieli i uczniów klas 0 – III. Celem jej jest profilaktyka chorób układu ruchu i wad postawy wśród uczniów oraz zwrócenie uwagi na problem przeciążonych plecaków oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości. W klasach przeprowadzono lekcje, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo pakować tornister, aby nie był zbyt ciężki. W zdobywaniu tych wiadomości pomagał im Mikołajek – bohater słuchowiska i piosenki. Na zebraniach rodzice zostali zapoznani z założeniami kampanii.  Zainicjowaliśmy działania dotyczące zdrowego odżywiania i roli witamin w żywieniu – „Witaminowe wtorki”. Uczniowie wspólnie z rodzicami i nauczycielami uczestniczą w wybranych działaniach, typu: prelekcje o wybranej witaminie; przygotowanie zdrowego posiłku, soku, sałatki; wykonanie pracy plastycznej, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, zagadek. Rozpoczęliśmy akcję „Aktywni dla zdrowia”. Polega ona na cyklicznych ćwiczeniach gimnastyki korekcyjnej i aerobiku dla uczniów klas 0-III i promowaniu aktywności fizycznej w różnej formie w klasach starszych.