/  2008-2009   /  Plener malarski

Plener malarski

W dniu 9 października 2008r. odbył się po raz pierwszy plener malarski pt.: „Pejzaż Mazowsza”. Jego celem była promocja uczniów uzdolnionych plastycznie oraz ukazanie piękna naszego krajobrazu.

Organizatorami pleneru byli nauczyciele naszej szkoły: Beata Niewiadomska, Beata Dobrzyńska, Agnieszka Justat, Aneta Sybicka, Aneta Włoczkowska, Danuta Krysiak oraz Mariusz Gajewski. Opiekę artystyczną pełnił malarz pan J. Wilhelm Nowak.

W plenerze uczestniczyli uczniowie klas I-VI uzdolnieni plastycznie. Miejscem pleneru był park przy ul. Płockiej w Płońsku.

Plener malarski cieszył się popularnością wśród uczniów oraz wzbudził zainteresowanie mieszkańców Płońska. Prace oceniła komisja, której przewodniczył pan J.Wilhelm Nowak.

Jury oceniło uczestników w 2 kategoriach:

Klasy  I – III :

I miejsce  –  Paulina Śladowska  klasa I b

II miejsce  – Małgorzata Stankiewicz klasa II b

III miejsce –  Wiśniewska Daria klasa II c

Klasy IV – VI :

I miejsce – Patrycja Nowakowska klasa Va

II miejsce –  Paula Partyka klasa Va

III miejsce – Karolina Szostek klasa IV e

Najlepsze prace zostały wysłane na konkurs plastyczny pt. „Mazowiecki Pejzaż”, którego organizatorem jest Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.