/  2011-2012   /  Planeta Energia

Planeta Energia

W dniu16 kwietnia 2012r. do Płońska przyjechało miasteczko „Planeta Energii”, które odwiedzili uczniowie klas 0-III z naszej szkoły. Wśród zwiedzających byli uczniowie klasy II a (wychowawczyni – p. Krystyna Milewska) i klasy II c (wychowawczyni – p. Elżbieta Nowakowska) – wyróżnieni za aktywny udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Planeta Energii”. Na uczniów czekało moc atrakcji. Obejrzeli film 3D o sympatycznych mieszkańcach „Planety Energii”. Dowiedzieli się, czym jest prąd, jaki ma wpływ na nasze życie, jak racjonalnie i w sposób przyjazny dla środowiska korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak prawidłowo zachować się w pobliżu obiektów energetycznych. Dzieci odkryły niezwykły świat energii elektrycznej. Zdobyły cenną wiedzę podczas obserwacji i wspólnego wykonywania ciekawych doświadczeń z wykładowcami Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.