/  2016-2017   /  Pierwszy dzień wiosny w SP 3

Pierwszy dzień wiosny w SP 3

Wiosna to czas, gdy wszystko budzi się do życia. Pierwsze jej oznaki widać już wszędzie w naszej szkole. Uczniowie i nauczyciele obudzili uśpione pod warstwą zimowego lenistwa pokłady kreatywności. Drzwi sal lekcyjnych zostały ozdobione pięknymi, wiosennymi dekoracjami, które cieszą oczy i dodają energii do pracy. 21 marca, we wtorek, w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny w szkole odbył się Wiosenny Talent Show, podczas którego przedstawiciele klas zaprezentowali społeczności szkolnej swoje talenty: gimnastykę artystyczną, akrobatykę, grę na instrumentach, śpiew, taniec. Ponadto w sali gimnastycznej znalazły swoje miejsce stoiska hobbystyczne: plastyczne, wędkarskie, taneczne, sportowe i inne. Uczniowie, którzy zdecydowali się je przygotować przedstawili swoje pasje, zainteresowania, czy też zbiory oraz ciekawe kolekcje. Został również rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Wiosna tuż, tuż…”, a wszystkie zdjęcia, przedstawiające pierwsze zwiastuny wiosny zostały zaprezentowane na gazetkach tematycznych. Wystąpiły także dzieci z zespołu artystycznego, uczęszczające na zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Muzyczne talenty dla Płońska” oraz uczniowie z klasy III s w pokazie akrobatycznym. Tego dnia królowały barwy tej pięknej pory roku. Ciekawie, kolorowo, z pasją i na sportowo. Tak powitali wiosnę uczniowie i nauczyciele z płońskiej „Trójki”.