/  Aktualności   /  2018-2019   /  Pierwszy dzień wiosny bez smartfonów!

Pierwszy dzień wiosny bez smartfonów!

Szkolny dzień bez smartfona” stał się motywem przewodnim działań społeczności szkolnej SP3. Od rana na korytarzach zawisły plakaty wykonane przez uczniów związanych z tematem akcji. Działania rozpoczęła klasa 3 B spacerem z ogromnym transparentem po ulicach Płońska. W czasie aktywnych przerw uczniowie brali udział w grach, zabawach i tańcach zespołowych kształcąc swoje umiejętności społeczne w kontaktach bezpośrednich, zamiast wpatrywać się w ekrany telefonów. Doskonalili swoje zdolności nawiązywania i podtrzymywania relacji rówieśniczych, wzbogacali język komunikacji. Odbył się również plener malarski. Dzieci wykonywały prace plastyczne na temat „Mój dzień bez smartfona”. Najstarsze uczennice szkoły z klasy 8 B – Weronika Jankowska i Karolina Czarnecka przeprowadziły wywiad z dyrektorem szkoły – Panią Teodozją Gorlewską.

Uczniowie SP3 przekonali się, że można aktywnie spędzać czas podczas przerw, nie ślęcząc tylko przed monitorkami ekranów.