/  2015-2016   /  „ Parada Świętych ” – Konkurs na: „Najpiękniejszy strój Świętego”

„ Parada Świętych ” – Konkurs na: „Najpiękniejszy strój Świętego”

„Taki duży, taki mały może świętym być .”to znana dzieciom i dorosłym religijna piosenka „Arki Noego”, ale też myśl  przewodnia uroczystości zorganizowanej w naszej szkole wprowadzająca w kontekst  Uroczystości Wszystkich Świętych. Jej głównym celem było ukazanie roli naszych Patronów i Świętych oraz zrozumienie potrzeby ich naśladowania w codziennym życiu. Dnia 30 października w naszej szkole odbyła się prezentacja Świętych i patronów, połączona z tematyczną katechezą. Pomysłowość i kreatywność  dzieci przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Przygotowując strój dla siebie uczniowie pamiętali o przeczytaniu i zapoznaniu się z życiorysem swego Patrona. Stroje i kostiumy nawiązywały do czasu i epoki, w której żyli Święci. Pięknie przygotowane stroje, rekwizyty i atrybuty Świętych wprowadziły nas w niebiański nastrój.  Całość uroczystości uświetnił występ scholii parafialnej „Gwiazdeczki Michała”, prowadzonej pod kierunkiem Księdza Marcina Sadowskiego oraz pana organisty Bogdana Wiśniewskiego. Dziewczynki śpiewały jak „niebiańskie słowiki”. W tym miejscu pragniemy podziękować tak licznej grupie uczniów, którzy pięknie zaprezentowali się podczas szkolnej uroczystości. Nasze serdeczne podziękowania kierujemy także do rodziców za pomoc i wszelkie zaangażowanie w przygotowanie swych dzieci. Komisja konkursowa  w składzie: Pani Dyrektor Teodozja Gorlewska, Pani Małgorzata Jędraszczak (przedstawiciel Rady Rodziców), Pani katechetka Monika Mączyńska, Pani Gabriela Wójciak (nauczyciel szkolnej biblioteki) wyłoniła zwycięzców 2 kategorii:

Klasy I – III:

I miejsce – Alicja Jaszczur kl. Ic

II miejsce – Wiktor Jędraszczak kl. IIIa

III miejsce – Mateusz Czerniawski – kl. IIs

Klasy IV – VI

I miejsce – Radosław Jędraszczak kl. Vd

II miejsce – Pola Dąbrowska kl. IVa

III miejsce – Zuzanna Kamasa – kl. IVa

Wyróżnienia otrzymali:

– Adam Sawicki kl. Ia

– Lena Godlewska kl. Ie

– Oliwia Jędrzejewska kl. Ia

– Anna Tomaka kl. IIb

– Oliwia Nowakowska kl. IIb

– Alicja Koper kl. IId

– Bartosz Dominiak kl. IIIb

– Maja Wiśniewska kl. IIIe

Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkich uczestników konkursu uważamy za wygranych. Ich zaangażowanie, pomysłowość, aktywność została nagrodzona oceną cząstkową z religii 6 oraz pozytywnymi uwagami i dodatnimi punktami z zachowania.