a
Image Alt

SP3

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli

Ulicami Płońska po raz szósty przeszedł barwny korowód wiernych z Trzema Królami na czele.

Święto Trzech Króli obchodzone 6 stycznia to jedno z najradośniejszych świąt kościelnych. Płońsk śladem innych miast Polski przyłączył się do tradycji organizowania orszaku. Tegoroczny Orszak Trzech Króli zachęcał nas do głębokiej refleksji nad słowami Św. Jana Pawła II i zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie, do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.

Po Mszy Świętej w Kościele Świętego Michała Archanioła wraz z proboszczami i duchownymi płońskich parafii radosny orszak ruszył w kierunku Kościoła pw. Św. M.M. Kolbe. Orszak prowadziła bryczka konna, w której siedzieli Królowie – Kacper, Melchior i Baltazar. Za bryczką asysta konna, a za nimi mieszkańcy Płońska, przedstawiciele płońskich szkół w koronach na głowach, z flagami, balonami i z kolędą na ustach. Nie zabrakło też naszej szkoły. Dyrekcja, nauczyciele, niezawodni rodzice i uczniowie w koronach na głowie i radością w sercu przeszliśmy, aby złożyć hołd Dzieciątku Jezus. Swoją obecność zaznaczyliśmy za pomocą transparentu i gwiazdy oraz zielonego koloru, który w tym roku nam przysługiwał. Na naszej kolędniczej drodze nie zabrakło też scenek jasełkowych upamiętniających Boże Narodzenie. Ostatnim finałowym przystankiem był teren parafii św. M.M. Kolbe. Tam wierni otrzymali błogosławieństwo.