/  2015-2016   /  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

Piątkowe przedpołudnie w SP3 było szczególne. W ramach Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka odbyła się debata z udziałem  uczniów klas 4 – 6 oraz zaproszonych gości. Tego dnia do naszej szkoły przybyli: p. Jarosław Chyliński – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, p. Ewa Szostek – kurator Sądu Rejonowego, p. Marcin Sztabnik – starszy aspirant Komendy Powiatowej Policji oraz p. Katarzyna Chrobot – przedstawiciel Rady Rodziców. Wstępem do debaty była prezentacja filmu, w którym uczniowie wypowiadali się na temat znajomości praw dziecka, a pytał ich o to reporter  Marcel Chrobot z kl. 5d. Przedstawiciele klas 4 – 6  zabrali głos w dyskusji i udzielili ciekawych odpowiedzi na bardzo ważne pytania –   czy znasz swoje prawa? czy uważasz, że prawa dziecka są respektowane przez dorosłych? jakie prawa są najczęściej łamane? czy w naszym kraju przestrzegane są prawa dziecka? czy prawdziwe jest twierdzenie dzieci i ryby głosu nie mają? Podczas spotkania uczniowie tworzyli także kolaże, na których zobrazowali prawa dziecka. Barwne plakaty zdobią wnętrze naszej szkoły i przypominają o tym ważnym wydarzeniu. Do obchodów Dnia Praw Dziecka włączył się szkolny chór, który zaśpiewał piosenkę „Masz prawo do swych praw”.