/  2011-2012   /  Ogólnopolska akcja edukacyjna „Planeta Energii”

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Planeta Energii”

Ogólnopolska akcja edukacyjna „Planeta Energii” zorganizowana przez Grupę ENERGA Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku

Uczniowie klasy II a (wych. p. Krystyna Milewska) i II c (wych. p. Elżbieta Nowakowska) przystąpili do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Planeta Energii” zorganizowanej przez Grupę ENERGA.
Celem tej akcji jest propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat energii elektrycznej – źródeł jej wytwarzania, roli w codziennym życiu oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych i nierozważne zachowanie w pobliżu obiektów energetycznych.
Zorganizowany został konkurs plastyczny „Niech cały świat oszczędza każdy WAT”.
Poprowadzone zostały zajęcia na temat:
-Od łuczywa do żarówki energooszczędnej
-Jak to się dzieje, że żarówka świeci?
-Gdy zostaję sam w domu
-Czy możliwe jest życie bez elektryczności?
-Bezpieczne wakacje
-Racjonalnie korzystam z energii dla dobra mojego i przyrody.

Uczniowie jako „Strażnicy energii” w salach lekcyjnych umieścili plakietki przypominające o oszczędzaniu energii. Dzieci odwiedziły również sklep AGD AVANS przy ul. Płockiej w celu poznania różnych urządzeń elektrycznych ze zwróceniem uwagi na tabliczki znamionowe i informacje na nich zamieszczone. W dniu 7 marca 2012 r. wszystkie klasy I-III wzięły udział w spotkaniu z ENERGA Operator z Kalisza na temat elektryczności, bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych.