/  2014-2015   /  Obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dnia 3 maja 2015 roku dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku wzięli udział w miejskich obchodach 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Społeczność szkolna uczestniczyła w Uroczystej Mszy Świętej w Kościele św. Michała Archanioła. W nabożeństwie wziął udział senator RP Jan Maria Jackowski, pan burmistrz miasta Andrzeja Pietrasika i starosta powiatu płońskiego Andrzej Stolpa. Po Mszy uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik  upamiętniający Konstytucję 3 Maja, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Pan burmistrz miasta Płońska Andrzej Pietrasik przywołując słowa z patriotycznej pieśni pt.: ,,Witaj majowa jutrzenko” mówił o święcie uchwalenia Konstytucji jako o ważnej lekcji. Starosta Andrzej Stolpa nawoływał natomiast do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Po przemówieniach delegacje złożyły kwiaty. Uroczystości dopełniły występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej ,,Con Grazia” i mażoretek.