Image Alt

SP3 Płońsk

  /  2019-2020   /  Nauczanie na odległość trwa!

Nauczanie na odległość trwa!

Chociaż czasem jest ciężko, a rzeczywistość on-line nie zastąpi wspólnych spotkań, to uczniów nie opuszcza dobry humor oraz chęć do pracy. Na zajęciach korzystają z wielu technik i narzędzi nauczania na odległość. Uczniowie łączą się w grupy poprzez komunikator Discord, a także rozwiązują testy na platformie Google. Uczniowie klas młodszych wykonują ćwiczenia przygotowane w aplikacji Genial.ly, służącej do projektowania interesujących wizualnie  interaktywnych treści.

Wszyscy nie zapominają o patronie Szkoły. Tworzą galerię kwiatów dla Stanisława Wyspiańskiego. Swoje zdolności plastyczne zaprezentowali również wykonując repliki dzieł np. „Dwunastu słoneczników w wazie” Vincenta van Gogha i „lady Lilith” Dante Gabriel Rossetti. Przygotowują prezentacje muzyczne.

W tym czasie uczniowie nie zapomnieli o trudnej pracy lekarzy, biorąc udział w akcji edukacyjnej „Kartka dla Medyka”.

Wszyscy tęsknią za szkołą, kolegami, nauczycielami, a także za „normalnymi” lekcjami. Jednak uczniowie radzą sobie doskonale – czy to przy biurku, czy też na świeżym powietrzu.

Post a Comment