/  2019-2020   /  Nasza Szkoła na Dożynkach Diecezjalnych.

Nasza Szkoła na Dożynkach Diecezjalnych.

Tegoroczne dożynki Diecezjalne odbyły się 15 września 2019 roku na terenie Parafii Świętego Ojca Pio w Płońsku. W tym wyjątkowym dniu społeczność naszej szkoły, wraz z dyrekcją, uczniami, nauczycielami i niezastąpionymi rodzicami wzięła udział w tym wielkim diecezjalnym świętowaniu. Centralnym punktem Święta Dziękczynienia za zbiory była Uroczysta Msza Święta sprawowana przez J. E. Księdza Biskupa Romana Marcinkowskiego. Uroczystości dożynkowe, obok charakteru religijnego, obfitowały w liczne atrakcje: delegacje wieńcowe, wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości, konkursy, koncerty, stoiska, licytacje fantów, place zabaw dla dzieci, a nawet wesołe miasteczko.

Bardzo ważnym elementem tej radosnej uroczystości było wsparcie pięknego dzieła budowy nowego Kościoła. W ramach II Edycji: „Budujemy Bogu Dom. Budujemy Sanktuarium Spotkania”, społeczność szkolna wsparła to piękne dzieło stoiskiem z ciastami i owocami, przygotowanymi przez rodziców i nauczycieli. Koszt ze sprzedaży w całości przeznaczyliśmy na nowy Dom dla Boga. Cieszymy się, że przyłożyliśmy też swoją cegiełkę.

To była naprawdę wyjątkowa diecezjalna biesiada. Otwarte serca, humor, pogoda ducha dopisywały wszystkim. Zwieńczeniem dożynkowych uroczystości był koncert zespołu: „Golec uOrkiestra” i „Kordian” oraz przednia zabawa do późnych godzin wieczornych.