/  2017-2018   /  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszej szkole odbyła „żywa lekcja historii” z udziałem przedstawicieli Jednostki Strzeleckiej 1006 z Płońska. Na nietypowe wydarzenie przybył pierwszy dowódca „Strzelca” pan inspektor Stanisław Świerczewski, chorąży Marek Sabalski, sierżant Dariusz Kanabaj oraz drużynowy Jan Bronowski. Goście wystąpili w filmie „Wyklęty” Konrada Łęckiego w roli statystów i dziś podzielili z uczniami klas III-VII wrażeniami, jakie towarzyszyły im podczas pracy na planie filmowym. Z zainteresowaniem zadawaliśmy wiele pytań oraz z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy pamiątki z planu filmowego. Poznaliśmy również postać bohatera naszych czasów, czyli rotmistrza Witolda Pileckiego. Podniosły nastrój spotęgowały pieśni w wykonaniu chóru szkolnego oraz solistów. To była niezwykle interesująca i wychowawcza lekcja patriotyzmu.