/  2015-2016   /  Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odbył się apel z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu Polski uczennice klasy 6b przedstawiły drogę Polaków do niepodległości w latach 1795 – 1918. Szczególnie podkreślona została postać Józefa Piłsudskiego, który w czasie wojny był dowódcą I brygady Legionów Polskich, a po odzyskaniu niepodległości stanął na czele odrodzonej Polski. Słowo wiążące narratorów było przeplatane licznymi  patriotycznymi wierszami i pieśniami (m. in.: „Pieśń strzelców z 1863 roku”, „Rota”, „Piechota”, „Przybyli ułani”, „My pierwsza brygada”) wykonanymi przez chór i społeczność szkolną. Po zakończeniu apelu delegacja uczniów złożyła kwiaty pod znajdującym się przed szkołą obeliskiem, upamiętniającym rocznicę odzyskania niepodległości.