/  2016-2017   /  Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie

W sobotę, 3 września, reprezentanci naszej szkoły – pani Anna  Leszczyńska i uczeń klasy 6a Szymon Brudzikowski – wzięli udział w miejskiej odsłonie cyklicznej ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Z widowni otuchy dodawała im dyrekcja szkoły i polonistki, rodzina i znajomi. W tym roku dzieci i młodzież szkolna, ludzie kultury, polityki, znaczące osobistości życia publicznego, miłośnicy literatury oddawali się głośnej lekturze „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Lektorzy z Trójki długo musieli czekać na swoją kolej, ale trema ich nie zjadła, wypadli bardzo dobrze. Czytali pełen dramatyzmu fragment, w którym decydował się los stojącej w obliczu śmierci Ligii.  W czasie swojego występu ubrani byli w stylizowane stroje z epoki, przygotowane przez nauczycielki klas zerowych z naszej szkoły, panie Teresę Makowską i Małgorzatę Wodzyńską.