/  2014-2015   /  MY MALI HOKEIŚCI – Warsztaty doskonalące technikę jazdy na lodzie i gry w hokeja

W dniach od 11 do 13 stycznia 2015 r. uczniowie klasy IV d brali udział w kilkugodzinnych warsztatach obejmujących naukę jazdy na łyżwach oraz podstawy gry w hokeja na lodzie, które poprowadzili profesjonalni instruktorzy. Program zajęć obejmował 6 godzin treningów, a jego głównym celem była popularyzacja dyscyplin zimowych, w szczególności łyżwiarstwa i hokeja na lodzie. W czasie zajęć uczniowie starali się opanować podstawy jazdy na łyżwach figurowych, doskonalili technikę jazdy figurowej z uwzględnieniem różnego typu ustawienia stóp, nabywali umiejętności jazdy z przyśpieszeniem, pokonywali  trudności w postaci jazdy między pachołkami oraz kształcili umiejętność wytracania szybkości i zbierania krążków. Osoby, którym udało się opanować wyżej wymienione umiejętności zostały przeszkolone z podstaw gry w hokeja na lodzie. Zajęcia zakończyły się pokazem dla rodziców, który był uwieńczeniem treningówi sprawdzeniem stopnia opanowania techniki jazdy na łyżwach oraz podstaw gry w hokeja. Taka forma sportowych warsztatów pogłębiła wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa podczas pobytu na lodowisku, jednocześnie zapewniając wspaniałą zabawę w miłej atmosferze. Uczniowie kształtowali sprawności fizyczne takie jak: szybkość, gibkość i zmysł równowagi. Uczyli się także jak radzić sobie z własnymi emocjami, nabywali umiejętności współpracy w grupie, umieli zastosować zdrowe zasady rywalizacji w stosunku do siebie i innych (zasada fair play), nabywali świadomości odpowiedzialności za własnych kolegów, przestrzegając obowiązujących na lodowisku zasad bezpieczeństwa. Ponadto intensywny ruch odbywający się na świeżym powietrzu w okresie zimowym zapewne wpłynie korzystnie na stan zdrowia dzieci. We wtorek 12 stycznia uczniowie klasy IV d mieli możliwość spotkania z panem instruktorem w szkole, podczas godziny wychowawczej. Trener opowiadał im o swojej pasji – przygodzie z hokejem, pokazał pełny strój profesjonalnego gracza oraz odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci. Udział w tych zajęciach zapewnił „ małym hokeistom” pełny wypoczynek psychofizyczny, sprawił dużo radości oraz satysfakcji, a tym którzy spróbowali po raz pierwszy tego niezwykle trudnego sportu pomógł uwierzyć w siebie, wzmocnił poczucie własnej wartości.