/  2016-2017   /  Muzyczne Zaduszki

Muzyczne Zaduszki

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w XI już Płońskich Zaduszkach Muzycznych „Pamięć za serce”. Widowisko słowno – muzyczne odbyło się we wtorek 22 listopada w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania była aktorka teatralna i filmowa – p. Grażyna Zielińska. Uczniowie naszej szkoły – Zofia Klimczewska (kl. 5a) i Szymon Brudzikowski (kl. 6a) recytowali melancholijne teksty ks. Jana Twardowskiego. Szymon zaprezentował publiczności wiersz pt. „Gdzie możemy spotkać się…”, natomiast Zosia „Kiedy czytamy Żywoty Świętych”.
W tym roku, oprócz uczniów i nauczycieli z płońskich szkół, w przygotowanie widowiska włączyli się także mieszkańcy okolicznych gmin. Spektakl dostarczył wielu wzruszeń licznie zgromadzonej widowni, która gromkimi brawami nagradzała każde wystąpienie. To był wieczór niesamowitych wrażeń!