/  2016-2017   /  Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają

30 września 2016 r. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku przyłączyła się do akcji „VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia. W czasie przerw cała społeczność szkolna tworzyła wspólne, kolorowe plakaty z działaniami. Następnie uczniowie i nauczyciele egzaminowali mieszkańców miasta ze znajomości tabliczki mnożenia. Celująco odpowiadali pracownicy urzędów, sklepów, instytucji oraz napotkani przechodnie. Tego dnia szkoła nabrała nowych kolorów. Szkolne schody zostały ozdobione kolorowymi naklejkami z działaniami w zakresie 100. Od dziś wszyscy uczniowie będą mogli trenować mnożenie przemieszczając się między piętrami.