/  2013-2014   /  Międzyszkolny konkurs „Płońsk – moje miasto”

Międzyszkolny konkurs „Płońsk – moje miasto”

,,Miasto Orędownik Pokoju” – pod takim hasłem odbył się w dniu 21 marca 2014 roku finał Międzyszkolnego Konkursu ,,Moje miasto Płońsk”, nad którym patronat objęli: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik, Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Orędowników Pokoju oraz Burmistrz Miasta Płońsk Andrzej Pietrasik. Organizatorem ósmej już edycji konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku.

Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania historią i teraźniejszością Płońska, budzenie poczucia dumy z bycia płońszczaninem, szacunku dla tradycji rodziny, szkoły i miasta, promowanie pokoju między narodami jako wartości nadrzędnej oraz promowanie utalentowanych literacko, muzycznie i plastycznie dzieci.

Zadania konkursowe były różne: od prac plastycznych, przez interpretację wybranej piosenki pochodzącej z płyty pt. „Na płońską nutkę” po prezentację multimedialną o naszym mieście. Spośród dużej liczby uczestników jury wyłoniło laureatów i przyznało nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia. Oto lista osób nagrodzonych i wyróżnionych uczniów naszej szkoły:

Kategoria – przedszkola

I miejsce – Maja Kubińska 0a Szkoła Podstawowa nr 3 im. S. Wyspiańskiego, op. Milena Jakubiak

II miejsce – Patrycja Ciarka 0b Szkoła Podstawowa nr 3 im. S. Wyspiańskiego, op. Aneta Sybicka;

Klasy 1-3 – kategoria muzyczna

Zespoły

I miejsce – Maria Maraszek, Aleksandra Zuba, Weronika Jankowska – kl. 3d Szkoła Podstawowa nr 3 im. S. Wyspiańskiego, op. Maria Stradomska, Katarzyna Uniewska

II miejsce – Dominika Pachla, Karolina Czarnecka, Maciej Kostun, Maciej Szczepański – kl. 3d Szkoła Podstawowa nr 3 im. S. Wyspiańskiego, op. Maria Stradomska, Katarzyna Uniewska