/  2015-2016   /  Matematyka ze smakiem

Matematyka ze smakiem

W klasie IId, której  wychowawcą jest p.Katarzyna Jatkowska, wdrażany jest program „Matematyka ze smakiem”. Uczniowie nie tylko rozwiązują matematyczne zadania związane z codzienna praktyką: liczenie pieniędzy, odmierzanie i przeliczanie produktów, obliczenia zegarowe, ale poznają zasady zdrowego odżywiania i przygotowują według nich zdrowe i smaczne posiłki. „Matematyka ze smakiem”  jest dla uczniów atrakcyjną formą gromadzenia wiedzy matematycznej ze względu na wykorzystywane pomoce, które na koniec zajęć można zjeść!. Zajęcia kulinarne wzbudzają wiele emocji. Gotowanie dzieci uwielbiają tak samo, jak późniejsze zjadanie przygotowanej potrawy. Łączenie składników, tworzenie czegoś nowego i podziwianie efektu końcowego sprawia wiele radości oraz daje poczucie samodzielności. W realizację programu zaangażowani są także rodzice. Powtórka  z zasad prawidłowego odżywiania przyda się i dzieciom, i dorosłym. Wspólna degustacja w kąciku relaksacyjnym zacieśnia więzi koleżeńskie i integruje klasę.