/  2010-2011   /  Lekcja otwarta w klasie II d integracyjnej

Lekcja otwarta w klasie II d integracyjnej

W dniu 16 listopada 2010r. w klasie II d integracyjnej odbyła się lekcja otwarta na temat zwiedzania zabytków Krakowa.  Na tę specjalną lekcję przybył do nas gość ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie,  dyrekcja naszej szkoły p. Teodozja Gorlewska, p. Ewa Kiraga, p. Marzanna Szacherska oraz panie uczące w Szkole Podstawowej nr 2 w Płońsku i Szkole Podstawowej nr 3 w Płońsku. Po wirtualnych zabytkach Krakowa oprowadzała uczniów wychowawczyni Aneta Sybicka przebrana w ludowy strój krakowski. Dzieci rozwiązały krzyżówkę multimedialną, poznały legendę o dzielnym hejnaliście z wieży mariackiej, w grupach układały puzzle przedstawiające zabytki Krakowa i  redagowały zdania zachęcające do  ich zwiedzania. W przerwie zaprezentowały gościom taniec krakowiak. Zajęcia trwały dwie godziny. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i aktywnością co zostało zauważone przez gości.