Image Alt

SP3 Płońsk

  /  Aktualności   /  2018-2019   /  Kopanie fundamentów pod budowę nowego kościoła!

Kopanie fundamentów pod budowę nowego kościoła!

W sobotę 11 maja 2019 roku w parafii pod wezwaniem św. o. Pio miało miejsce historyczne wydarzenie – uroczyste kopanie fundamentów pod budowę nowego kościoła. Licznie zgromadzeni parafianie: mężczyźni, kobiety i dzieci wyposażeni w szpadle, łopaty i łopatki dzielnie przystąpili do pracy, a efekty przeszły najśmielsze oczekiwania. Ksiądz proboszcz Tomasz Markowicz każdemu uczestnikowi wręczył własnoręcznie podpisany Certyfikat potwierdzający udział w kopaniu fundamentów pod Dom Boży – Kościół. Każdy Certyfikat był opatrzony słowami św. Ojca Pio „…pamiętaj, że za widoczną ręką człowieka ukryta jest zawsze dłoń Boga”. Wspólnymi siłami, przy zjednoczeniu i zaangażowaniu tak wielu parafian wspólne dzieło budowy kościoła zostało rozpoczęte.