/  2006-2007   /  Konkurs Wiedzy o UE

Konkurs Wiedzy o UE

W dniu 21.05.07 odbył się szkolny Konkurs Wiedzy o UE. Wzięło w nim udział 12 uczniów z klas 6a, 6d, 6e. Rywalizacja odbyła się w 3-osobowych grupach. Uczniowie mieli do wykonania 7 zadań.
Pytania indywidualne za 1 i 2 punkty dotyczyły konkretnej wiedzy o powstaniu UE, jej organach wewnętrznych przystępowaniu do poszczególnych krajów Unii. Grupach mieli za zadanie odgadnąć na podstawie którego opisu o jakim kraju można rozpoznać postać uwieziona z UE, flagi państw unijnych. Kolejnym zadaniem było przeliczanie walut narodowych państw Unii na euro. Na koniec rozwiązywali w grupach krzyżówki. Wszyscy uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy.
Najlepszą grupę uczestników, która zdobyła najwięcej punktów tworzyły uczennice kl. 6e : Antonina Cieślińska, Adrianna Wołowiec i Alicja Rogowska.