/  2012-2013   /  Konkurs ”Weź paragon”

Konkurs ”Weź paragon”

Uczniowie  klas I-IV wzięli udział w konkursie „Weź paragon”, organizowanym przez Urząd Skarbowy w Płońsku, pod patronatem Ministerstwa Finansów. Celem konkursu było uświadomienie uczniom korzyści płynących z odbierania paragonów w sklepach, restauracjach, czy przy zakupie przez Internet. Paragon bowiem umożliwia złożenie reklamacji i potwierdza, że podatek trafia do budżetu państwa. Zadaniem uczniów było zebranie jak największej ilości paragonów fiskalnych, w okresie ferii zimowych  i przekazanie ich do wychowawcy do 12.02.2013r. Konkurs stał się okazją do organizowania w klasach zabaw w sklep, omawiania części składowych paragonu fiskalnego oraz szczegółowego omówienia korzyści z odbierania paragonów przez kupującego. Uczniowie klas I-IV zebrali ogromną ilość paragonów. W dniu 14 lutego 2013 roku zostały one przekazane przedstawicielowi  Urzędu  Skarbowego  w Płońsku. Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się  w sobotę 16 marca 2013 roku w siedzibie Urzędu Skarbowego w Płońsku, w ramach corocznego Dnia Otwartego.